SCOM 2007 R2 Admin ResKit: MP Event Analyzer

MP Event Analyzer je jedním ze tří nástrojů v sadě System Center Operations Manager 2007 R2 Admin Resource Kit:

  • Scheduled Maintenance Mode – Ability to schedule and manage maintenance mode in the management group (daily, weekly, and monthly schedules).
  • Clean Mom – Helps remove all installed R2 components from a system.
  • MP Event Analyzer – MP Event Analyzer tool is designed to help a user with functional and exploratory testing and debugging of event based management pack workflows like rules and monitors.

MP Event Analyzer má dva režimy práce:

  1. Investigate Event Sources – slouží k prozkoumání chování zdrojů událostí, je proto třeba nástroj spustit na serveru, kde je instalovaná příslušná aplikace. Označené události lze přenést na seznam (execution list)  a ze seznamu události generovat (fire) události s požadovanými parametry.
  2. Validate Management Pack – slouží k ověření pravidel v MP. Nevyžaduje žádné komponenty SCOM, ale opět je třeba spustit na serveru, kde běží příslušná aplikace, kterou pravidla v MP „hlídají“. U pravidel, která neprošla testem lze kontrolovat, zda jsme zvolili správný zdroj události (pokud analyzer automaticky sám nerozlišil – Assigned Provider) a zda se události v logu vůbec vyskytují.

Nástroj poskytuje také popis podmínek definovaných v příslušném pravidle, lze vidět na následujícím obrázku.

MP Event Analyzer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *