Windows 8 – naplno

Včera jsem si udělal čas a přešel jsem na svém hlavním počítači na Windows 8 (release preview). Budu potřebovat informace z první ruky, takže musím zažít úžasné chvíle a nepříjemnosti s novým systémem na vlastní kůži.

Vzhledem k rozdělení disku na dvě části – operační systém na jednom a data zvlášť na druhém oddílu – jsem se přechodu neobával. Důležitá data jsou zálohována, instalační zdroje programů a licenční klíče jsou po  ruce, takže jsem se pustil do „skoro čisté“ instalace – nejedná se o upgrade původní verze.

  1. Na prvním diskovém oddílu (80 GB) jsem uvolnil 30 GB a instaloval jsem nové Windows 8 vedle původního systému (Windows Vista) bez formátování, takže původní uživatelská data (\Users), složky programů (\Program Files) a (\Windows) jsou stále k dispozici ve složce Windows.old. Po nějaké době je smažu z disku.
  2. Na druhém oddílu mám stále přesměrované složky dokumentů, obrázků a videa (My Documents, apod.).
  3. Zbytek diskového prostoru jsou oddíly, na kterých testuji další systémy (nyní třeba openSUSE).

 

Systém poměrně rychle začal bez problémů fungovat (jde o HP ProBook4520s s 8 GB paměti), žádné ovladače jsem nemusel shánět – podezírám instalační program, že se mohl inspirovat i v souborech původní instalace Windows Vista. Postupně jsem nakonfiguroval e-mail  a další klienty k síťovým zdrojům.

Nabídku Start ve stylu Metro po spuštění počítače opouštím a přepínám na klasický desktop, pak se lze rychle přepnout pomocí klávesy [Win]. Chování objevuji za pochodu 🙂

1 komentář u „Windows 8 – naplno

  1. Po dvou měsících provozu si nemohu stěžovat. Vše, co fungovalo v předchozí verzi mého operačního systému (Vista) mi nyní ve Windows 8 funguje také.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *