Windows 8 client Hyper-V

AKTUALIZACE: Ve Windows 8 Pro funguje správně (problém tedy nebyl v HW, ale v nedokončené zkušební verzi ) 29/10/2012.

Inspirován článkem v TechRepublic jsem se pustil do pokusů ve své pracovní verzi Windows 8 Release Preview. Přidání komponenty Hyper-V je zpočátku zdánlivě jednoduchá záležitost:

Po chvíli práce systému je požadován restart počítače. Při vypínání systém provede 30% konfigurace, po restartu se snaží dokončit. Neúspěšně. Následuje obecná zpráva o chybě a restart. Systém opět odebere Hyper-V a jsme zase na začátku.

Podezření padlo na nutnou podmínku podpory SLAT (second level address translation), takže jsem spustil Coreinfo.exe  ze sady Sysinternals. Výsledek je pozitivní (*) , pokud by procesor tuto technologii nepodporoval, byla by ve výpisu pomlčka (-).

Kde je tedy problém?

http://technet.microsoft.com/en-us/library/hh857623.aspx upozorňuje na nutnost restartu celého počítače – to znamená vypnutí a zapnutí po několika sekundách a nebo dokonce vyjmutí akumulátoru (!). pojďme tedy na to ještě jednou.

You must restart your computer (not just reboot) to complete installation. Depending on your manufacturer, you may have to pause a few seconds with the computer off before restarting for the required changes to take effect. If you are using a laptop, you may have to remove the battery before restarting. After restarting the computer, you can use Hyper-V Manager or Windows PowerShell to create and manage virtual machines. You can also use Virtual Machine Connection to connect to virtual machines remotely.

Bohužel opět s negativním výsledkem. Musím si najít čas a probrat se záznamy událostí, zda nenajdu stopu zde. Pracovní domněnka je, že se jedná o problém předběžné verze a kombinace HW. Bude-li čas, ověřím ještě na testovací verzi Windows 8 Enterprise.

Podle: http://www.techrepublic.com/photos/use-windows-8-client-hyper-v-to-set-up-a-test-machine/6387407?tag=nl.e059&s_cid=e059

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *