Taková mobilní videa jste ještě neviděli

Společnost Rollei uvedla na trh elektronický stabilizátor Go! pro mobilní telefony s operačním systémem Android a iOS. Jde o ideálního společníka pro všechny videonadšence a tvůrce časosběrných videí.

Tříosý stabilizátor Rollei Go! nabízí funkce, které zdokonalují záběry z mobilních telefonů s úhlopříčkou do 6,5". Videa v rozlišení 4K ukážou své kouzlo pouze tehdy, pokud byla natočena co nejplynuleji. Rollei Go! proto umožňuje pohyb a stabilizaci na třech osách, otáčení o 360° a náklon +/-165°.

Rollei GO! nabízí širokou škálu režimů záznamu a se svými třemi osami pohybu dokáže učinit záběry akční a atraktivní. V režimu „inception“ se například nahrává video s otočením o 360° kolem osy záběru. Milovníci časosběrných videí zaujmou režimy Motion Timelapse, který přinese do časosběrného videa dynamiku a pohyb, a Timelapse, u kterého je stejně jako u zpomalených záběrů důležitá stabilizace. S režimem Dolly Zoom (efekt Vertigo) je možné využít efekty známé od velkých filmařů a vytvořit tak dramatické scény.

Ovládání zoomu pomocí kolečka je centrálně umístěno na rukojeti tak, aby bylo ovládání opravdu intuitivní, a umožňuje rychlé přiblížení a oddálení jednoduchým posunutím palce.

Aplikace Rollei Go!, dostupná zdarma pro iOS a Android, umožňuje ovládat kameru smartphonu přes gimbal (ISO, vyvážení bílé, rychlost závěrky, zaostření). Pro natáčení ve stacionárním režimu je gimbal vybaven stativem se standardizovaným 1/4" závitem.

Li-Ion akumulátor s kapacitou 2 200 mAh poskytuje energii až na 12 hodin provozu. Vestavěný akumulátor dokonce umožňuje v případě potřeby dobíjet i jiná zařízení. Kompatibilní zařízení lze také napájet bezdrátově přes indukční nabíjení v rameni.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok