Intel představil 10. generaci procesorů Core

Společnost Intel na veletrhu Computex představila detaily dlouho očekávané nové generace procesorů řady Core. Rodina procesorů Ice Lake staví na 10nm výrobním procesu a nejprve přijde v provedení pro mobilní zařízení (série U a Y).

K desáté generaci procesorů Core se váže celá řada novinek a zdaleka k nim nepatří pouze přechod na 10nm výrobní technologii. Důležité je např. nasazení inovované architektury CPU jader (nazývá se Sunny Cove), která přinese procesory až se čtyřmi jádry (osmi vlákny) s maximální frekvencí 4,1 GHz. Např. oproti čipům Skylake by měly nabídnout výkon vyšší až o 18 % vzhledem k počtu zpracovaných instrukcí na jeden cyklus. Intel samozřejmě informuje rovněž o zvýšení výkonu na jedno jádro, ale ten bude podle všeho pouze marginální.

Neméně důležité novinky se očekávají také v případě integrovaných grafických jader, která by se zde měla vyskytnout již ve své 11. generaci. Nové čipy Iris Plus by měly přinést až dvounásobný grafický výkon. Chybět nebude ani 2x nárůst výkonu v případě HEVC kódování nebo podpora HDR.

Procesory se dále dočkají nativní podpory rozhraní Thunderbolt 3 a Wi-Fi 6 (Gig+). Nativně bude podporována i spolupráce s operační pamětí DDR4 a LPDDRX. Samozřejmostí je přítomnost technologií jako Intel Optane, PCIe 3.0, USB 3.1, DisplayPortu 1.4(b) a řady dalších.

Díky přítomnosti funkce Deep Learning Boost si nové procesory mnohem lépe poradí také s dnes všudypřítomnou umělou inteligencí.

Nové procesory z rodiny Ice Lake jsou již dostupné OEM výrobcům a předpokládá se, že v prvních komerčně dostupných zařízeních by se mohly objevit ve druhé polovině letošního roku.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok