Apple představil supervýkonný Mac Pro a špičkový XDR Display

Společnost Apple potěšila všechny své fanoušky a kromě řady softwarových novinek v předchozích dnech představila i zcela nový hardware – výkonnou, kompletně přepracovanou modulární pracovní stanici Mac Pro a špičkový 6K displej s podporou XDR zobrazení.

Design pracovní stanice Mac Pro byl oproti předchozím počítačům společnosti Apple přepracován do klasičtější podoby. Nové provedení umožňuje pohodlný přístup k osazenému hardwaru a bez problémů zvládá uchladit i ty nejnáročnější komponenty. K dispozici bude rovněž racková varianta.

Uživatelé si mohou nechat osadit až procesory Intel Xeon s 28 jádry v kombinaci s až 1,5 TB paměti RAM. Dále je k dispozici až 4TB SSD úložiště a osm PCIe slotů.

Zajímavé řešení Apple zvolil v případě grafických karet, kde vsadil na tzv. MPX moduly. V základu Mac Pro spoléhá na Radeon Pro 580X s 32GB pamětí. Protože však karty mohou být osazeny dvě, lze např. při použití řešení Vega II Duo získat až 128 GB videopaměti a výkon 56 teraflops. Ti skutečně nejnáročnější zákazníci si mohou dokoupit i akcelerační FPGA kartu Apple Afterburner schopnou dekódovat až šest miliard pixelů za vteřinu. Příkon stanice může dosáhnout až 1,4 kW.

Ideálním doplňkem nového Macu bude 32" Pro Display s rozlišením 6K (6 016 x 3 384 bodů). Novinka kromě speciálního matného neodrazivého povrchu zaujme např. schopností zobrazit více než miliardu barev, a to při podpoře barevného gamutu P3 (10 bitů), režimu XDR nebo maximálním jasu až 1 600 nitů. Součástí výbavy je také stojan umožňující flexibilně upravovat pozici obrazovky včetně orientace na výšku i na šířku. Nový Mac Pro zvládne těchto monitorů obsloužit až šest najednou.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok