Retro konzole Sega Mega Drive Mini

Není žádným tajemstvím, že Sega připravuje 16bitovou herní konzoli Mega Drive Mini (neboli Genesis Mini), která se pokusí svézt na retro vlně. Nyní společnost zveřejnila, kdy se konzole dostane na trh, kolik bude stát nebo jaké tituly si na ní zahrajem.

Herní konzole Sega Mega Drive, která se z důvodu problémů s licencí dostala na americký trh pod názvem Genesis, slaví třicáté výročí. Sega se proto rozhodla o její další reinkernaci, tentokrát ve zmenšeném provedení, a dokonce zachová původní značení. Na evropském a japonském trhu tedy konzoli najdeme jako Mega Drive Mini zatímco v zámoří jako Genesis Mini. Projekt byl oznámen skoro před rokem, ale vloni na podzim Sega prohlásila, že při vývoji dojde ke zpoždění. Ačkoliv to nebylo oficiálně potvrzeno, na vině by měly být spory s americkou společností AtGames, která se podílela už na kontroverzním modelu Mega Drive Flashback. Není jasné, zda spolupráce pokračuje, nebo si Sega našla jiného partnera, případně si konzoli vyvíjí sama.

Sega Mega Drive MIni bude k napájení využívat konektor microUSB, výstup v rozlišení 720p nebo 480p umožní HDMI. Gamepad zůstal svou velikostí i rozvržením tlačítek téměř shodný s originálem. O použitém hardwaru se výrobce nezmiňuje, ale můžeme předpokládat přítomnost jednoduchého ARM procesoru. Hry už nebudou distribuovány na fyzických cartridgích, ale budou dostupné v digitální podobě a k jejich spuštění poslouží emulátor vyvinutý japonskou společností M2. Sega potvrdila, že postup ve hře bude možné uložit kdykoliv, a to znamená větší šanci dokončení některých nepřekonatelných titulů. Nabídka her bude zahrnovat 40 klasických titulů (lišit se může regionálně), které budou oznámeny postupně. Prvních deset potvrzených her uvádíme níže:

  • Ecco the Dolphin
  • Castlevania: Bloodlines
  • Space Harrier 2
  • Shining Force
  • Dr. Robotnik's Mean Bean Machine
  • Toe Jam & Earl
  • Comix Zone
  • Sonic the Hedgehog
  • Altered Beast
  • Gunstar Heroes

Připravovaná konzole měří přibližně 15 x 12 x 4 cm, zabere tedy zhruba jen polovinu místa ve srovnání s původní verzí. Na americkém a japonském trhu se začne prodávat 19. září 2019, i když potvrzena byla celosvětová dostupnost. Některé obchody včetně amerického Walmartu dokonce s dostatečným předstihem zahájily předprodej. A cena? Základní verze s jedním ovladačem vyjde na 60 dolarů (asi 1 400 Kč bez DPH), za rozšířené balení se dvěma ovladači potom zájemci zaplatí 80 dolarů (1 800 Kč bez DPH).

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok